polskienglish

Chrześcijańskie Gimnazjum "Uczeń" z Oddziałami Integracyjnymi rozpoczęło swoją działalność w 2013  roku.

Jest szkołą objętą patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Szkół Chrześcijańskich (ACSI - The Association of Christian Schools International), w ramach którego działa obecnie ok. 24 tys. szkół w ponad 100 krajach.

Jest to szkoła ekumeniczna, w której praca dydaktyczna, wychowawcza i opiekuńcza prowadzona jest w oparciu o:

• obowiązujące przepisy prawa oświatowego,
  • podstawę programową kształcenia ogólnego ustaloną przez MEN, poszerzoną o treści pozaprogramowe, wynikające z indywidualnych potrzeb i zainteresowań uczniów,
  • stanowisko doktrynalne szkoły uwzględniające podstawowe elementy wiary łączące wszystkie wyznania chrześcijańskie.
  • chcemy być szkołą współpracującą z rodzicami, którym zależy na kształceniu i wychowywaniu dzieci i młodzieży zgodnie z chrześcijańskimi wartościami.
  • chcemy stwarzać otoczenie, które będzie sprzyjało uczeniu się, stymulowało wszechstronny rozwój uczniów, dawało właściwe motywacje do nauki i życia, uwzględniając ich możliwości i potrzeby.

Misja Chrześcijańskiego Gimnazjum "Uczeń":

umożliwienie jak największej liczbie uczniów korzystania z wysokiego poziomu edukacji opartej na wartościach chrześcijańskich,  w otoczeniu sprzyjającym uczeniu się,  które będzie stymulowało ich wszechstronny rozwój, dawało właściwe motywacje do nauki i do życia, będzie uwzględniało ich możliwości i potrzeby.

Naszą misję realizujemy poprzez:

• małą liczebność klas,
  • indywidualizację procesu dydaktycznego,
  • stosowanie aktywizujących metod nauczania,
  • rozwijanie umiejętności pracy w zespole,
  • właściwy dobór kadry pedagogicznej,
  • współpracę z wyższymi uczelniami,
  • pomoc w odkrywaniu i rozwijaniu zdolności danych przez Boga,
  • integrację treści nauczania z Biblią,
  • dostosowywanie obciążeń finansowych związanych z edukacją w ChGU do sytuacji materialnej rodzin,
  • ścisłą współpracę z rodzicami w planowaniu i ewaluacji działań edukacyjnych oraz wychowawczych,
  • promowanie zdrowego stylu życia,
  • przygotowanie uczniów do bycia chrześcijanami we współczesnym świecie (kształtowanie chrześcijańskiego światopoglądu).

Nasza szkoła mieści się przy ul. Armii Krajowej 4 w budynku Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości.

2024  ChG"Uczeń"   globbers joomla templates